Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Moje prace. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Moje prace. Pokaż wszystkie posty

sobota, 21 marca 2015

Urok kapeluszy


Nie zakładaj nic z góry...chy­ba że ka­pelusz na głowę.
Z cyk­lu po­wieści "Spad­ko­bier­cy Przeznaczenia". /cytaty.info/

środa, 14 sierpnia 2013

Wyjątkowy anioł


Wyjątkowość - piękny a zarazem trudny wyraz.
Jego synonimy: rzadkość, unikalność, niepowtarzalność, unikatowość /coś jedynego w swoim rodzaju/.
Wyjątkowość nie polega na idealności.
Ten anioł jest dla mnie wyjątkowy.
Nie idealny, ale ulubiony. Zwiewny i delikatny
Najpiękniejszy dla mnie - ze wszystkich, które ulepiłam.

czwartek, 28 lutego 2013

Otulone płatkami róż...



W głowie miałam wiele wzorów i wyobrażeń co zrobię z tymi gęsimi wydmuszkami.
Wygrała jednak różana klasyka.
Pisanki z tym motywem są dla mnie... mało tradycyjne, ale oryginalne i romantyczne.


Zrobiłam tylko jeden mały wyjątek.
Jajo z dumnymi ptakami. Trochę inne. Bez róż.

Wszystkie prace są sfotografowane na mojej starej ceramicznej paterze, która wróciła właśnie do łask.

sobota, 29 grudnia 2012

"Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy"


Z końcem roku myślimy o PRZEMIJANIU.
Przemija czas. Przemija tak szybko, jak piasek przesypuje się w klepsydrze.
A klepsydra to przecież symbol przemijania.
Przemija nasze życie. Jedne rzeczy się kończą, inne zaczynają. W miejsce starej rzeczywistości pojawia się nowa...
Wiemy już z doświadczeń, że w życiu nie ma nic pewnego. Że nic takiego samego dwa razy się nie zdarzy...

"Trzeba żyć naprawdę, żeby oszukać pędzący czas.
Pięknie żyć, w zachwycie.
Życie zdarza się raz." /Magdalena Czapińska/

Chciałam Wam w tym poście pokazać mój "stary talerzyk" z aniołkiem.
W czasie wypału topniejące szkło "wylało się" na brzegi, więc techniką decoupage nadałam mu nowy wyraz tuszując niedoskonałości.
Ale nie wiem po co. Bo przecież "doskonałość" nie istnieje... Dążenie do doskonałości jest bezcelowe.
Ten "niedoskonały" talerzyk zawsze jest ozdobą mojego domu w grudniu i w styczniu. Pamiętam o nim i wyciągam z ukrycia.
Bo wiem, że z gliny drugiego takiego samego nigdy nie zdołam zrobić. I nawet nie próbuję... To jest niemożliwe.
I tak co roku oglądam go i podoba mi się coraz bardziej. Przypominają mi się stare chwile zimowe z ubiegłych lat.
Bo niektóre chwile warto przechować w pamięci.
Znalazłam cytat:
"Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija".
Jednak wszystko przemija...

Wszystkim obserwatorom bloga i zaglądającym tu życzę:

Mądrych kroków w 2013 roku
i...
nieprzemijającej wielkiej pasji tworzenia.


środa, 21 listopada 2012

ANIOŁY... po prostu są...


Anioły po pros­tu są, nie muszą nic mówić, nie udają... Nie muszą. Są, gdy ich pot­rze­bujesz. Anioły są tyl­ko dla ciebie. /fragmenty J. L. Wiśniewski/

A tu "Spotkanie dwóch delikatności".



wtorek, 2 października 2012

Piękno maku zaklęte w kamieniu...

Mak zawsze mnie inspirował, zachwycał i pobudzał do twórczej aktywności.
Czaruje on bowiem kształtem i kolorem.
Jest to kwiat niezmiernie kruchy.
Żyje tylko w bliskości z naturą.
Wydarty jej... więdnie natychmiast...
Ten mak przetrwa w glinianym kaflu.





czwartek, 6 września 2012

Anielica w różanej sukni


Powoli opuszcza mnie... "niemoc twórcza".
Moją nową anielicę ubrałam w suknię ozdobioną mnóstwem róż.


Następna czeka już na wypał.
A jeszcze następna rysuje się nieśmiało w mojej wyobraźni.


wtorek, 10 kwietnia 2012

Kot z refleksją o samotności.


Lubię SAMOTNOŚĆ, kiedy jestem w mojej "pracowni". Otulona ciszą, czuję zapach gliny. Dotykam jej, ugniatam, zmieniam kształt, szkliwię... cieszę się efektem swojej pracy.
Samotność nie sprawdza się przy otwarciu pieca i oglądaniu prac.

Dla każdego z nas samotność oznacza coś innego.
"Samotnym jest się tylko wtedy, gdy ma się na to czas". Janusz Leon Wiśniewski
SAMOTNOŚCI można doświadczyć wszędzie:
w tłumie - jest czasami potrzebna
we dwoje - najgorszy rodzaj samotności, kiedy sądzimy,że nie jesteśmy sami a rzeczywistość okazuje się inna.

Czy jestem już gotowa zmierzyć się z samotnością? Wiem, że muszę najpierw ją zaakceptować i zgodzić się na nią. A potem... Albo z nią wygram, albo mnie pokona. Nie będę się spieszyć. Dam życiu czas.

[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi./Paulo Coelho/

Na małe pocieszenie: "Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności". Daniel Defoe

niedziela, 4 grudnia 2011

Strojnisie



"Kobieta po prostu widzi rzeczy, których mężczyźni nie są w stanie zauważyć."
/Paulo Coelho/